Blog

Sotto Luce designerskie spojrzenie na oświetlenie !

W 2007 roku, na rynku pojawiły się pierwsze lampy sygnowane przez markę Sotto Luce. W rzeczywistości jednak historia marki sięga roku 2005, kiedy to w niewielkim warsztacie powstały pierwsze projekty dekoracyjnych opraw oświetleniowych.  Tylko tyle wystarczyło, by polska marka mogła wnieść nieco światła w wyjątkowej oprawie, nie tylko do polskich domów, ale i tych francuskich, skandynawskich czy też szwajcarskich. Sotto Luce swój sukces zawdzięcza przede wszystkim wysokiej jakości zastosowanych materiałów, takich jak szkło ręcznie formowane, stal nierdzewna czy też tkaniny od jednego z najlepszych, europejskich dostawców. 

Innowacyjne rozwiązania w ponadczasowej formie.

Na początku było marzenie i rok 2004. Była także grupa ludzi pełnych kreatywnych i odważnych pomysłów, która w 2005 roku nadała realny kształt niecodziennej wizji. I tak oto, w niewielkim warsztacie powstały pierwsze modele lamp, które w 2007 roku świat poznał jako kolekcje lamp marki Sotto Luce. Głównym zamysłem twórcy było tworzenie lamp z dmuchanego szkła, stali nierdzewnej i wysokiej jakości komponentów, w taki sposób by ich design stanowi ponadczasową formę.

Sotto Luce MYOO – Świat Pełen Kolorów

Kolekcja lamp Sotto Luce MYOO to przede wszystkim bogaty wybór kolorów. Począwszy od eleganckich barw złota, srebra, czerni i miedzi, poprzez neutralną biel, na soczystych i całkowicie zwariowanych kolorach takich jak pomarańcz, czerwień, zieleń czy żółty, kończąc. W zależności od gustu i własnych potrzeb, lampy MYOO można łączyć w ciekawe konfiguracje, tworząc świetlistą instalację we własnym domu, biurze lub firmie. MYOO to ciekawa kolekcja nowoczesnych lamp, które równocześnie zachowują swój ponadczasowy design. Doskonale sprawdzą się jako oświetlenie w pokoju nastolatka, salonie fryzjerskim lub kosmetycznym, jadalni czy też każdym innym pomieszczeniu,

Wzornictwo Lamp czyli Sztuka Użytkowa w domu.

Design jest określeniem, które w języku angielskim oznacza po prostu projekt, projektować. W języku polskim również nabiera takiego znaczenia i jest wykorzystywane zamiennie ze słowem projekt, ale może oznaczać coś jeszcze: pewną niematerialną sferę, wyraz jakiegoś przedmiotu codziennego użytku, jego stylistykę, wzór, elegancję, a nawet nowatorskie podejście do jego użytkowości. Jednym słowem można nadać mu znacznie pewnej wartości artystycznej zwykłego przedmiotu.Dobrze, powiedzą niektórzy, ale jak ma się to do sztuki użytkowej? Przecież to jest właśnie dziedzina sztuki, która łączy piękno, kunszt tworzenia, artyzm w najczystszej postaci ze zwykłymi przedmiotami codziennego użytku. Gdzie jest różnica?

Indywidualizm - dla Ciebie od Sotto Luce

Stwierdzenie, że odbiorca designerskiego oświetlenia ma wpływ na jego ostateczny wygląd, można zrozumieć w pewien sposób metaforycznie: tak, grono odbiorców ostatecznie decyduje o sukcesie niektórych projektów lamp lub ich spektakularnej porażce.Można to jednak zrozumieć zupełnie dosłownie, szczególnie w przypadku lamp Sotto Luce. Marka na samym początku sprzedaży wprowadziła możliwość indywidualnego doboru kolorystyki niektórych elementów lampy wedle swojego uznania. Do wyboru pozostaje kolor wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni klosza (biały, czarny, złoty, srebrny, miedziany, écru…), kolor kabla elektrycznego, linek podwieszenia oraz metalowej osłonki przyłącza podsufitowego

Nowoczesność w świecie Sotto Luce

Nowoczesna technologia, elektronika, Internet – są to dziedziny wszechobecne w naszym życiu. Pomagają w załatwianiu setek spraw, w komunikacji oraz zakupach. Młoda marka Sotto Luce doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest życie marki w wirtualnym świecie, dlatego jej wizerunkowi w Internecie nie można niczego zarzucić. Wręcz przeciwnie: w odróżnieniu od innych firm, które trzymają się sztywno renomy i osiągnięć sprzed lat, Sotto Luce wyciąga rękę po bardzo nowoczesne rozwiązania i wyprzedza standardy technologiczne, co w przypadku wizerunku marki w Sieci jest naprawdę ważne.

Europejski Design Oświetlenia

Sztuka nowoczesna przeżywa dziś prawdziwy rozkwit. Dotyczy to szczególnie naszego kraju. Z pewnością każdy, kto choć trochę interesuje się rozwojem sztuki nowoczesnej, rozwojem designu i orientuje się w świecie słynnych architektów, z pewnością na pierwszym miejscu wymieni Włochy oraz Niemcy. Nie jest to dalekie od prawdy – jeszcze kilkadziesiąt lat temu, kiedy w naszym kraju sztuka nowoczesna rozwijała się powoli lub wcale i to pod dyktatem władzy, nie zaś we współpracy z rzeszami odbiorców, włoscy projektanci byli już daleko przed nami...

Sotto Luce precyzja w każdym szczególe !

Sotto Luce oznacza z włoskiego dosłownie „pod światłem”, ale można to rozumieć również w bardziej swobodny sposób: w promieniach światła, poza mrokiem, tam, gdzie jest jaśniej. Sotto Luce to nazwa marki, która narodziła się w Polsce w roku 2007. Zamysłem twórców było – i nadal jest – tworzenie bardzo nieskomplikowanych wzorów lamp, które cechują najwyższej jakości projekt i wykonanie. Design poszczególnych lamp charakteryzuje surowość, ascetyczne wzornictwo, ale niezwykle bogate wykonanie i nadanie niewiarygodnie szczegółowego wykończenia tym prostym projektom. Bierze się to stąd, iż każdy szklany klosz lampy jest wykonywany w całości ręcznie ze szkła sodowego z wykorzystaniem wielopokoleniowych tradycji produkcji szkła.