Europejski Design Oświetlenia

Sztuka nowoczesna przeżywa dziś prawdziwy rozkwit. Dotyczy to szczególnie naszego kraju. Z pewnością każdy, kto choć trochę interesuje się rozwojem sztuki nowoczesnej, rozwojem designu i orientuje się w świecie słynnych architektów, z pewnością na pierwszym miejscu wymieni Włochy oraz Niemcy. Nie jest to dalekie od prawdy – jeszcze kilkadziesiąt lat temu, kiedy w naszym kraju sztuka nowoczesna rozwijała się powoli lub wcale i to pod dyktatem władzy, nie zaś we współpracy z rzeszami odbiorców, włoscy projektanci byli już daleko przed nami. Już w latach 60′ powstawały tam znakomite projekty oświetlenia, które są znane do dziś i wciąż sprzedawane w niezmienionej formie.

Dopiero okres rozwoju kapitalizmu nadał kulturze i sztuce w naszym kraju pewnej swobody, tempa i możliwości dialogu z odbiorcami. Dopiero w momencie, kiedy poziom życia podniósł się na tyle, by ludzie zwrócili uwagę nie tylko na funkcjonowanie przedmiotów codziennego użytku: oświetlenia, mebli i pozostałych, ale także na ich projekt, wyraz i elegancję, powstało szerokie pole dla twórców takich jak Sotto Luce.

myoo_czerwony_polysk

Ta polska marka powstała w rzeczywistości w roku 2005, ale dopiero dwa lata później opublikowała swój katalog produktów. Najwyższa jakość projektów, ich natura i wykończenie, a przede wszystkim ich niebanalny wyraz sprawiły, że Sotto Luce stopniowo zajmował niszę, która jeszcze kilka lat temu była zupełnie pusta. Nowoczesne oświetlenie było strzałem w dziesiątkę, szczególnie z uwzględnieniem kilku pomysłów, które wyróżniają Sotto Luce spośród innych. Przede wszystkim każdy projekt marki oferuje dobór kolorystyki kilku elementów: zewnętrznej i wewnętrznej strony klosza, przewodu elektrycznego, linek podtrzymujących konstrukcję pod sufitem oraz osłonki przyłącza elektrycznego. Powoduje to, że każdy odbiorca bierze udział w tworzeniu projektu, który zagości u niego w domu. To, co dodatkowo ułatwia decyzję przy zakupie oświetlenia, to aplikacja na smartfony oraz tablety. Jej zastosowanie ułatwia dobór kolorów i symulację wyglądu wybranej lampy na tle wybranego wnętrza.

Nowoczesny design, nowoczesne technologie i stosunkowo krótki okres istnienia Sotto Luce sugeruje, że wykonanie również opiera się na najnowocześniejszych technologiach. Tymczasem jednym z fundamentów działalności jest łączenie osiągnięć nowego tysiąclecia z osiągnięciami wielu pokoleń rzemieślników, którzy zajmowali się dmuchaniem i formowaniem szkła. Wszystkie klosze są ręcznie kształtowane przez europejskich mistrzów tej dziedziny, co nadaje każdej lampie pewnej niepowtarzalności i indywidualnego charakteru.

Sprawdź ofertę Sotto Luce